Mail :  info@termoment.com
GSM : 0 (542) 328 85 24

 • Anasayfa
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/pages/Termoment-So%C4%9Futma-Sistemleri/266615976868151
  • TERMOMENT İLE HAYAL ÖTESİ PROJELER
  • UZUN SÜRELİ DOSTLUKLAR
  • iSTEKLERİNİZE HIZLI ÇAZÜMLER
  • TERMOMENT İLE YENİ BİR BAŞLANGIÇ

R22 Gaz Dönüşümü

R22 Gaz Dönüşümü:


Soğutucu gazlar klima, ısı pompası, buzdolabı gibi ısı ekipmanlarında proses gazı olarak kullanılan, cihazların içinde kapalı devre dolaşan gazlardır R22 gaz bir HCFC olarak konut iklimlendirme, soğutma ve diğer soğutma uygulamaları dahil geniş bir uygulama alanı sağlayan özelliklere sahiptir. R22, Montreal Protokolü tarafından belirlenen takvime göre zorunlu bir aşamalı kullanımdan kaldırma sürecinden geçmektedir.

Nihai kullanıcılar R22’nin aşamalı olarak kullanımdan kaldırılması ile ilgili ülkemizde de bir takım çalışmalar yapılmaktadır aşağıdaki linklerde de görüldüğü üzere 2008 yılındaki bakanlar kurulu kararı ile ülkemizde R22 gazının kullanımında çeşitli sınırlamalar getirilmiş olup aşamalı olarak ithalattan kaldırılmaktadır.

GAZ DÖNÜŞÜMÜ FİYATI İÇİN LÜTFEN BİZE ULAŞINIZ!!!

 

R22 gazı şuan ülkemizde sadece gazı alabileceğine dair Çevre Ve Şehircilik bakanlığından resmi belge alan teknik personel ya da firmalar limitli olarak alabilmektedirler.

R22 soğutucu akışkan ülkemizde 2008 yılı öncesi ve 2008 yılı sonrası bir dönem üretilen nerdeyse çoğu soğutma sisteminde soğutucu akışkan olarak kullanılmıştır akışkanın tedavülden kaldırılması sonrası işletmeler yüklü miktarlarda soğutma sistemi yenilemesine mecbur kalacaklardır.

R22 soğutucu akışkanın sistemden kaldırılması mümkündür lakin çok detaylı ve riskli işlem olduğu için ülkemizde teknik yeterliliğe sahip olan bir çok kişi henüz yöntemler geliştirmemişlerdir.

Termoment Soğutma Sistemleri AR&GE ve Teknik Ekibi R22 gaz kullanılan soğutma sistemlerini yasaklı olmayan Soğutucu Akışkanlara çevirmektedir.

Genelde R22 soğutucu akışkan dönüşüm işlemlerinde aşağıdaki sıralamaya göre işlemler yapılmaktadır.

 

1)Soğutma Sistemi tamamen yenilenme işlemi (Yeni bir soğutma grubu yeni bakır borulama kablolama yeniden bir tesis yaratacak kadar maliyet çıkarmaktadır)

2)Soğutma sistemindeki borulamanın yenilenmesi işlemi (Bakır borunun metraj fiyatı oldukça yüksek olmasına rağmen birinci seçeneğe göre daha biraz daha az maliyetli işlemdir)

3)Soğutma Sisteminde dönüşüm işlemi (En ucuz ve herhangi bir yenileme ya da soğutma grubu yenileme maliyeti olmadan halihazırda kurulu sistemin dönüştürülerek tekrar kullanılması seçeneğidir ve maliyet olarak ilk iki seçeneğin 10 da 3 ü maliyete sahiptir)

 

Termoment Soğutma Sistemleri uygun maliyet ve işlem sonrası garanti hizmeti vererek hali hazırda kurulu olan soğutma sisteminizi dönüştürerek sizi hem maliyet hem de yenilenme masrafından kurtarıyor ilgili bakanlıklarca gelebilecek yasaklı soğutucu akışkan kullanım cezasından kurtarıyor.

R22 GAZ R404 GAZA DÖNÜŞÜMÜ

R22 GAZ R134A GAZA DÖNÜŞÜMÜ

R22 GAZ R407C GAZA DÖNÜŞÜMÜ

İşlemlerini gerçekleştirmektedir.

 

Uygulama :R22 konut ve ticari iklimlendirme, soğutma, soğutucular, oda iklimlendirme, nakliye soğutma ve diğer konfor serinletme ve soğutma uygulamaları dahil çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır.

 

Özellikler & Performans :R22 birçok iklimlendirme ve soğutma uygulamasında kullanışlı bir soğutucu olmasını sağlayan özelliklere sahiptir. R22 A1 ASHRAE güvenlik kategorisinde tek bileşenli, alev almaz, toksik olmayan bir soğutucudur.

 

Yağlama :R22 mineral yağ, alkilbenzen yağı veya POE yağı ile çalışmaktadır. Nihai kullanıcılar belli yağ seçimi talimatları konusunda ekipman imalatçılarının kılavuzlarına göz atmalıdır.

 İlgili Yönetmelikler aşağıdaki gibidir,

Ozon Tabakasını İncelten Maddelerin Azaltılmasına İlişkin Yönetmelik

Yönetmeliğin Resmi Gazete Bilgisi


Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret147042