Mail :  info@termoment.com
GSM : 0 (542) 328 85 24

 • Anasayfa
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/pages/Termoment-So%C4%9Futma-Sistemleri/266615976868151
  • TERMOMENT İLE HAYAL ÖTESİ PROJELER
  • UZUN SÜRELİ DOSTLUKLAR
  • iSTEKLERİNİZE HIZLI ÇAZÜMLER
  • TERMOMENT İLE YENİ BİR BAŞLANGIÇ

Margarin Soğutma Sistemleri

Margarin Soğutma Sistemleri:


Firmanızın ya da kuracağınız tesisin ne gibi şartlara bağlı kalacağını biliyoruz sizi ve kuracağınız tesisi çok iyi anlayarak sizin menfaatinize olacak çözümleri geliştirmek kuruluş hedefimizdir.

Su soğutma sistemlerimiz tasarım süreci boyunca tüm branşlarda uyumlu ve sorunsuz çalışacak şekilde çalışması için gerekli önlemler alınmıştır daha detaylı bilgi ve danışmanlık için size çok yakınız.

margarin soğutma sistemleri


Modern soğutma sistemlerinin yer aldığı margarin işletmelerinde, margarin üretimi kademeli bir soğutma prensibine göre yapılmaktadır. Böylesi bir çalışma şekli izlendiğinde, değişik kademelerde yapılan soğutma işleminin sınırları, üründe istenen niteliklere bağlı olarak belirlenmektedir. Özellikle son yıllarda geliştirilen üç yada dört borulu kombinatörlerde farklı derecelerde soğutma yapılabildiği gibi, üç silindirde yapılan soğutmadan sonra dördüncü silindirde  yoğurma ve olgunlaştırma yapılarak, saatte 8 ton değişik margarin ve şortening (shortening) tipi, yani hamur işlerinde lif kısaltıcı yağlar bile üretilebilmektedir.

Börek, Kek ve Pastacılık Margarinleri:Bu tip margarinler evlerde ve sanayide, daha çok da hamur işlerinin üretiminde kullanılırlar.

Eritme Margarinler:Eritme margarinler, aynen tereyağından su fazının uçurulması ile elde edilen sade yağ gibi, %100 yağ fazından oluşan ve su fazı ile protein içermeyen yağlardır. Bu nedenle bu unsurların neden olabileceği bozulmalara karşı oldukça iyi bir dayanıklılığa sahiptir.

Vanaspati:Vanaspati tipi margarinler, Hindistan gibi asya ülkelerinde yaygın olarak kullanılan ve hidrojene bitkisel yağlardan üretilen yemeklik katı yağlardır. Bu margarinler aslında tereyağı ile hayvansal eritme yağlarının kullanıldığı mutfaklara ve genellikle bu yağlara alternatif olarak kullanılmaktadır.

Şortening (lif kısaltıcılar):Şortening tipi margarinler de, mutfaklarda daha çok yemeklerin pişirilmesi ve kızartma yemeklerinin hazırlanmasında kullanılır.

Kakao Yağı Benzeri (Muadili) Yağlar:Kakao yağı, özellikle  çikolata ve şekerleme sanayinde çok yaygın olarak, kullanılmasına karşın, fiyatının çok yüksel olması nedeniyle, yağ sanayi diğer yağları modifiye ederek, kakao yağı ve benzeri yağlar üretmeye yöneltmiştir.


 

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam54
Toplam Ziyaret147742